12
Čvn

Vyhodnocení kroužků v Pravoníně

Na pondělní šachové schůzce konané 27. května vyhodnotil trenér Lukáš Filip oddílový turnaj kroužku Pokročilých. Vítězem se stal Jan Babický, druhé místo obsadil Vojtěch Břeský a 3. místo Natálie Štanderová. Šachisté obdrželi za své výkony šachové plakety, medaile a diplomy. Čekala na ně i sladká odměna a pak ceny ve formě školních potřeb a sportovních pomůcek.

Toto vyhodnocení bylo i smutné, neboť tito šachisté u nás končí. Klukům jsme doporučili individuální výuku či jinou výuku po internetu. Děvčata, která do tohoto kroužku docházela, už se šachu věnovat nebudou a jednu z dívek jsme převedli pro příští školní rok do pondělního kroužku. Kluci nás vzorně reprezentovali, pravidelně se účastnili šachových turnajů v regionu, i Středočeském kraji, a zajížděli si zahrát do Prahy a i do jiných krajů (Vysočina, Jihočeský…). Ovšem zůstanou u nás hrát v družstvech (nedělních), a to Krajskou soutěž, či Regionální soutěž, ale i v družstvech starších žáků a juniorů.  Pokud se naskytne nějaký turnaj, který bude odpovídat jejich věku, určitě je oslovíme, aby si ho zahráli. Nadále budeme sledovat jejich úspěchy a šachový růst.  Děkuji všem za příjemně strávené roky v našich kroužcích a zvu je kdykoliv na návštěvu.

STARŠÍ ŽÁCI

Ve středu 29. května vyhodnotil Lukáš Filip poslední skupinu šachových kroužků, kde hráli mírně pokročilí šachisté a děti z kroužku začátečníků A, skupinu jsme nazvali sice Starší žáci, ale některým nějaký ten rok do této kategorie chybí.

Nejúspěšnějším byl Jakub Čáp, který si vedl opravdu dobře, 2. místo obsadila Karolína Hrabánková a 3. místo (bylo to trošku překvapení) obsadila Bára Švejdová. Opravdu s malým rozdílem skončil na 4. místě Ondřej Vilímek, 5. místo Vladimír Michálek, 6. Rozálie Janatková, 7. Petr Veselý, 8. Veronika Veselá, 9. Nikola Ondráková, 10. Adam Štandera a 11. Lada Vopálková.

Šachisté za své výkony obdrželi poháry, medaile, diplomy, sladké i věcné ceny, ze kterých měli velikou radost.

Všechny tyto děti budou pokračovat v docházce do šachových kroužků i v následujícím školním roce. Čtyři zůstanou v kroužku mírně pokročilých ve středu a ostatní se přesunou do smíšeného šachového kroužku na pondělí, kde budou pokročilí šachisté a někteří také mírně pokročilí (musíme se přizpůsobit rozvrhům ve škole). Díky náborovým akcím nám přijdou noví šachisté, které však musíme „otestovat“ a pak je zařadit do příslušných kroužků.