03
Čvc

Pěkné výsledky na Zlaté Praze

Od 22. do 28. června se již podevatenácté konal šachový festival Zlatá Praha a bylo by škoda, kdyby výsledky této akce v naší kronice chyběly. Hráči našeho oddílu totiž dosáhli hezkých úspěchů. V rámci festivalu se hrálo celkem šest turnajů – tři v klasickém šachu (tempo 60 minut +30s. za tah) a tři ve zkrácených formách. Dohromady se zúčastnilo 310 hráčů z 15 zemí.

V seniorském turnaji Zlatá Praha Senior Open (S50+) – memoriálu gen. Františka Macka zvítězil mezinárodní mistr Alexander Reprintsev z Ukrajiny ziskem 6 bodů. Velmi dobře si vedl i náš Vladimír Rajnyš, který uhrál 4,5 bodu (perfo 2112) a jen díky horšímu druhému pomocnému hodnocení ho o bronzovou medaili připravil IM Přibyl.

Alexander Reprintsev, Roman Kotleška, Josef Přibyl, Vladimír Rajnyš, Milan Petras

Takto si Vláďa ve 2. kole poradil s nasazenou trojkou:

Bleskový turnaj Zlatá Praha Blitz Open se hrál ve čtvrtek 27. června za účasti 58 hráčů. Vítězství vybojoval (stejně jako v seniorském turnaji) ukrajinský mezinárodní mistr Alexander Reprintsev před ázerbájdžánským mistrem FIDE Kananem Hajiyevem a dvanáctiletým Indem A. Aaravem. V této konkurenci se neztratil ani vlašimský Kryštof Křížek, který uhrál 7,5 bodu z 11 a obsadil pěkné 6. místo.