14
Čvn

Anežka vyhrála Premier League

Hraje se předposlední kolo Premier League. Zápas prvního s druhým. Domácí tým, který v loňské sezoně skončil na předposledním místě, je blízko k senzačnímu titulu. Trenér má ale problémy se sestavou, a tak do boje posílá Anežku. A ta se mu odvděčuje ziskem rozhodujícího bodu.

Anežka už několik let studuje ve Walesu a ve Vlašimi ji moc nevidíme, ale je fajn, že si občas zahraje šachy i na Ostrovech. Zapojila se i do zdejší nejvyšší soutěže, která nese název Welsh Chess Premier League, a co víc, dokázala se svým týmem zvítězit. Rozhodlo o tom 6. kolo, kde v klíčovém zápase porazil Cardiff v městském derby North Cardiff 3,5:2,5.

Nejvyšší soutěže ve Walesu, která byla rozprostřena mezi 22. říjen a 9. červen, se zúčastnilo 7 týmů (úrovní odpovídá přibližně naší 2. lize). Hracím dnem je neděle a začíná se v 13.30h. Bohužel výsledky posledního kola stále nejsou na stránkách velšské šachové federace doplněny, ale to není důležité, o vítězství Cardiffu bylo jasno už po předposledním kole.

Oproti naší Extralize se ve Walesu hraje jen na 6 šachovnicích. Anežka ke svému působení v soutěži skromně dodává: „Já osobně letos hrála pouze 2 partie. První jsem prohrála a radši se s ní ani chlubit nebudu :) , ta druhá taky žádný zázrak, ale kdybyste se chtěli podívat, tak tady je.“

Nejlepší týmy soutěže se mají právo zúčastnit European Chess Club Cup, který se hraje 19. až 27. října v Srbsku. Anežka k tomu doplňuje: „Není to placené svazem, ale náš klub, myslím, dokázal najít sponzora, který zaplatí aspoň nějakou část nákladů. Já teda každopádně nepojedu, ale určitě budu týmu držet palce.“

Za šachový oddíl Spartak Vlašim gratuluji Anežce k titulu, není mnoho našich členů, kteří by dokázali vyhrát nějakou nejvyšší soutěž. :)